Mezinárodní večer 10.8.2018

12.08.2018

Přátelská atmosféra, ochutnávka tradičních jídel, příjemné prostředí. V tomto duchu se nesl mezinárodní večer, který zorganizovali s naši zahraniční stážisté. Neobvyklý prostor ve vintage stylu v kavárně U Božího mlýna na Praze 2 dodával celé akci komorní atmosféru.

Stěžejní část večera tvořily prezentace zahraničních studentů o přírodních krásách a tradičních kulturních zvycích jejich rodných zemí. Nechyběla ani hudební vložka. Všichni se tak mohli blíže seznámit se státy jako je Venezuela, Ukrajina, Turecko, Španělsko a Slovensko.

Závěrečnou část akce tvořila ochutnávka tradičních jídel, které si připravili naši stážisté. Nechyběly slovenské halušky, parenice a karabáčky, ukrajinský boršč či venezuelský nápoj Papelón con Limón. Spolu se stážisty si jednotlivá jídla pochvalovali i samotní přítomní hosté. Obrovský úspěch sklidil zejména ukrajinský boršč od naší stážistky Olhy, která ho připravovala poprvé. Vedle ochutnávání tradičních jídel měli samotní hosté možnost rozvíjet své komunikační dovednosti právě pomocí rozhovoru se stážisty.

Děkujeme za vydařenou akci, hojnou účast a těšíme se na další pokračování.